Certyfikat „Szkoła Innowacji” dla ZSTK!

20 kwietnia 2017 r. w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się uroczysta gala, na której zostały wręczone nagrody dla zwycięzców piątej edycji Konkursu "Lider Innowacji" i Projektu "Szkoła Innowacji".

Postaw na zdrowie!

Zdrowie i dobre samopoczucie uczniów oraz nauczycieli jest jednym z warunków skutecznej realizacji zadań szkoły.

Nasze filmy w projekcie ”Współczesny Patriotyzm”

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Przyjaciele i Sympatycy Szkoły. Uczniowie Zespołu Szkół Transportowo - Komunikacyjnych biorą udział w ogólnopolskim projekcie "Współczesny Patriotyzm" przy współpracy z Akademią Nowoczesnego Patriotyzmu. W zeszłym roku zajęliśmy I miejsce. Obecnie również walczymy ...

Zajęliśmy I miejsce w konkursie ”Od licealisty do finansisty”

31.03.2017 na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej na Wydziale Ekonomicznym odbyła się VI edycja konkursu „Od licealisty do finansisty”. Konkurs dotyczył ogólnej wiedzy na temat finansów i bankowości. W rywalizacji brali udział również uczniowie naszej szkoły.

V Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej

Uczniowie Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie dnia 4 kwietnia br. wzięli udział w V Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Administracji Publicznej zorganizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Nasza szkolna orkiestra laureatem Grand Prix w konkursie 7. Talent

Zapraszamy do obejrzenia filmu na powyższy temat na stronie:

Święto Szkoły Piszą o nas w Nowym Tygodniu

Zapraszamy do lektury bardzo obszernej relacji ze Święta Szkoły, która została zamieszczona na witrynie internetowej Nowego Tygodnia dnia 30 marca 2017 r.:

Święto Szkoły 200. rocznica śmierci naszego Patrona Rok Tadeusza Kościuszki

24 marca 2017 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym roku obchody miały szczególnie uroczystą oprawę gdyż włączyliśmy się w działania lubelskiego Komitetu Obchodów 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki.

Wykłady o Kościuszce

22 marca 2017 r. w sali obrad Rady Miasta Lublin w Ratuszu przy ul. Łokietka 1 uczniowie klasy 1 st oraz 3 et wzięli udział w konferencji historyczno-patriotycznej „Życie i działalność Tadeusza Kościuszki”.

24 marca Dzień Patrona konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce dla uczniów klas II ZSTK

Dnia 16 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się II etap konkursu wiedzy o Patronie ZSTK. Celem konkursu było promowanie sylwetki Tadeusza Kościuszki, szerzenie wśród młodzieży wiedzy o Patronie Szkoły, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa oraz ćwiczenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Wyniki I etapu konkursu wiedzy o Tadeuszu Kościuszce dla klas II ZSTK

W ramach obchodów 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki zorganizowano w naszej szkole konkurs wiedzy o naszym Patronie. Do I etapu przystąpiło 98 uczniów klas II. Uczniowie rozwiązywali test online.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Nasza szkoła włączyła się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

ZSTK na Targach Edukacyjnych

Podczas targów edukacyjnych w dniach 16-17.02.2017 r. odbył się konkurs wiedzy o zawodach adresowany do uczniów gimnazjów. Laureaci zostali nagrodzeni powerbankami. Z nagrodzonymi gimnazjalistami przeprowadziliśmy rozmowy na temat ich oczekiwań wobec ZSTK.