U nas nauka staje się pasją

Finał konkursu Sigma Kwadrat

W kwietniu br. na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie, odbył się finał VI Lubelskiego Konkursu Statystyczno – Demograficznego Sigma Kwadrat.

Rozgrywka finałowa rozpoczęła się o godz. 1100 i polegała na zespołowym rozwiązaniu zadań i odpowiedzi na pytania z wiedzy ekonomicznej i statystyczno-demograficznej. Później uczniowie z wielu szkół województwa lubelskiego wysłuchali prelekcji o tematyce ekonomicznej, którą wygłosił dr Krzysztof Markowski, dyrektor US w Lublinie.

Z naszej szkoły udział w finale brał jeden zespół, złożony z uczniów klasy 2 it (technik spedytor). Uczniowie zdobyli cenne nagrody (tablety oraz pendrivy) oraz zaproszenie do uczestnictwa w przyszłych edycjach konkursu, organizowanego przez Urząd Statystyczny oraz UMCS. 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij