II międzynarodowe targi innowacyjnych rozwiązań przemysłowych

W dniu 16 listopada 2017 roku uczniowie klasy 2mt i 4mt uczestniczyli w II MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ PRZEMYSŁOWYCH. W czasie zwiedzania stanowisk wystawienniczych zapoznali się z ofertą liderów rynku reprezentujących cały innowacyjny przemysł.

Firmy reprezentowały, między innymi następujące gałęzie gospodarki: maszyny i narzędzia do obróbki metalu, drewna, przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz automatyzację i robotyzację procesów przemysłowych. Nie zabrakło również firm zajmujących się oprogramowaniem, metrologią przemysłową, cięciem, w tym również laserowym i plazmowym, szlifowaniem, a także firm z sektora badań i rozwoju czy BHP.

Z satysfakcją można odnotować fakt, że z wieloma firmami współpracujemy od lat i produkty tych firm używane są do ćwiczeń w czasie zajęć w pracowniach szkolnych. Należą do nich, m. in.: DIGIMA DC Sp. z o. o. i  STERCONTROL.