Nasza młodzież pamięta o zmarłych

16 października uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w akcji sprzątania zaniedbanych i zapomnianych grobów na cmentarzu przy ul. Lipowej.

Młodzież odwiedziła wojskową, prawosławną i ewangelicko-augsburską część cmentarza. Na opuszczonych mogiłach zapaliliśmy znicze, uprzątnęliśmy gałęzie i liście. Wyjście na cmentarz było również okazją do poznania historii najstarszego cmentarza w Lublinie i odwiedzenia grobów ludzi zasłużonych: Józefa Czechowicza, Juliusza Vettera,  ks. Piotra Ściegiennego.  Chcielibyśmy aby sprzątanie grobów stało się naszą szkolną tradycją.