Postaw na zdrowie!

Zdrowie i dobre samopoczucie uczniów oraz nauczycieli jest jednym z warunków skutecznej realizacji zadań szkoły.

27 kwietnia zapraszamy wszystkich zainteresowanych na parter naszej szkoły by zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia. Przygotowane zostaną stoiska ze zdrową żywnością, gdzie będzie można spróbować np. pełnoziarnistego chleba z pysznym miodem rzepakowym prosto z pasieki Pana Sapko oraz zapoznać się z ciekawymi przepisami na zdrowe dania. Uczniowie z klas pierwszych podzielą się również wiedzą na temat profilaktyki nowotworowej w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej RAKOOBRONA. Skupia się ona na problemach trzech chorób nowotworowych: raka płuca, raka szyjki macicy i czerniaka.

W szkole przeprowadzono również akcję plakatową oraz przygotowano gazetkę tematyczną.

Liczymy, że po uświadomieniu sobie jak ważny jest prozdrowotny styl życia, a szczególnie profilaktyka onkologiczna, każdy z Was postawi na zdrowie.