Projekt Tydzień Konstytucyjny w ZSTK

6 listopada  klasy pierwsze uczestniczyły  w zajęciach w ramach projektu „Tydzień  Konstytucyjny” organizowanego przez Stowarzyszenie prof. Z. Hołdy.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów na praktyczny wymiar Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. W ramach projektu prawnicy zapraszani do szkół  w przystępny i interesujący sposób pokazują, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach  tegorocznej edycji wydarzenia w naszej szkole gościła pani adwokat Anna Lewandowska, która przeprowadziła dla klas pierwszych zajęcia dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli oraz roli sądów w procesie ochrony praw i wolności.