U nas nauka staje się pasją

Spotkanie z Wnukami Marii Curie- Skłodowskiej

13 listopada o godz. 11.00 w Auli Instytutu Informatyki UMCS odbyło się otwarte spotkanie członków rodziny Marii Curie-Skłodowskiej ze społecznością akademicką.           

W ramach obchodów 150. rocznicy urodzin Marii Curie-Skłodowskiej, UMCS  gościł najbliższych członków rodziny Patronki Uczelni. Do Lulina  przybyli: jej wnuczka, Hélèna Langevin-Joliot – profesor fizyki jądrowej oraz wnuk- Pierre’a Joliot – biochemik, profesor honorowego College de France i członek Francuskiej Akademii Nauk.

 

Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym  spotkaniu. Po konferencji udali się do Chatki Żaka, gdzie  obejrzeli wystawę  prywatnych pamiątek po  Noblistce.

Galeria

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij