Święto Szkoły 200. rocznica śmierci naszego Patrona Rok Tadeusza Kościuszki

24 marca 2017 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym roku obchody miały szczególnie uroczystą oprawę gdyż włączyliśmy się w działania lubelskiego Komitetu Obchodów 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy, uczniowie i sympatycy ZSTK.

W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: ksiądz Józef Łukasz Proboszcz Parafii MB Fatimskiej w Lublinie, pan Zdzisław Niedbała Główny specjalista Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin reprezentujący Pana Prezydenta, pan Tadeusz Dziuba Dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów UM Lublin, pan Wojciech Polak Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin, pani Celina Stasiak Prezes Oddziału ZNP w Lublinie, pan Wiesław Bodo reprezentujący LOK w Lublinie, pani Jolanta Grygiel Dyrektor ds. Personalnych i Administracji „Lubella S.A.”, pan Zygmunt Grzechulski Dyrektor Zakładu PKP PLK w Lublinie, pan Andrzej Matysiewicz Kierownik Zakładu PKP PLK w Lublinie, pani Agnieszka Jakubczyk-Latała Dyrektor HR POL-INOWEX S.A., pani Anna Mirzwa Zastępca Dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej, pani Marta Kliczka Dyrektor MDK nr 2 w Lublinie, pani Ewa Sadowska Kustosz Działu Etnograficznego Muzeum Wsi Lubelskiej, pani Dorota Leposińska Administrator Dworku Kościuszków w Lublinie, pan Jarosław Mucha w zastępstwie płk Zenona Brzusko Dowódcy Wielonarodowej Brygady Wojskowej, pan Jacek Zarzeczny w zastępstwie płk Piotra Chudzika Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego , pan Mieczysław Izdebski Dyrektor ZSTK w latach 1990 – 2007, pani Elżbieta Dobrowolska emerytowany nauczyciel ZSTK, pan Leszek Włoch Przewodniczący Szkolnej Rady Rodziców przy ZSTK w Lublinie.

Gościom została wręczona publikacja opracowana i wydana w szkole z okazji 200. Rocznicy śmierci Patrona.

W programie uroczystości znalazły się: wykład i prezentacja „Tadeusz Kościuszko i jego związki z Lubelszczyzną”, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Patrona, przyznanie Honorowego Tytułu „Przyjaciel Szkoły”, wręczenie nagród i wyróżnień, montaż literacki w wykonaniu uczniów klasy 3mt, występ orkiestry szkolnej, wystawa „Tadeusz Kościuszko – lubelskie akcenty” przygotowana we współpracy z MDK nr 2 w Lublinie, poczęstunek.

W tym roku przyznaliśmy Honorowy Tytuł „Przyjaciel Szkoły” panu Wojciechowi Polakowi, Inspektorowi Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin oraz panu Tadeuszowi Dziubie, Dyrektorowi Wydziału Remontów i Inwestycji UM Lublin.