Uczestniczyliśmy w uroczystościach kościuszkowskich

Nasza szkoła włączyła się w lubelskie obchody 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki.

14 października 2017 r. Szkolny Poczet Sztandarowy uczestniczył we Mszy świętej w Kościele Garnizonowym w Lublinie, przemarszu i uroczystościach pod tablicą na budynku Sztabu Wojskowego.

15 października 2017 r. uczestniczyliśmy w uroczystościach w Muzeum Wsi Lubelskiej. Poczet brał udział we Mszy świętej odprawionej w drewnianym kościele na terenie MWL. Orkiestra Szkolna ZSTK w Lublinie prowadziła przemarsz, uświetniała uroczystości przy pomniku oraz dała koncert na scenie. Pani Dyrektor Anna Wawruch-Lis wręczyła nagrody zwycięzcom wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów „Śladami Tadeusza Kościuszki po Lubelszczyźnie” pod patronatem Kuratora Oświaty i Ligi Obrony Kraju, którego organizatorem była nasza szkoła. W uroczystościach brała też udział młodzież z bursy szkolnej. Przewóz uczniów na uroczystości zapewnił Zakład Transportu Miejskiego w Lublinie.

W czasie rocznicowych obchodów, od czerwca do października, trwała też w Dworku Kościuszków w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie wystawa prac uczniów ZSTK w Lublinie wykonanych na przestrzeni lat.