Wakacyjne staże naszych mechatroników

W sierpniu uczniowie z klas: 2mt i 3 mt odbywali staże zorganizowane przez szkołę
w ramach projektu „Przejdź na zawodowstwo-dzisiaj praca jutro sukces”.

Młodzież naszej szkoły pracowała w renomowanych firmach województwa lubelskiego, m.in. :
-WARBO. S.A.
-LIFT SERVICE S. A.
-LUBELLA S.A.
-EPROM.
Staże rozpoczęły się szkoleniem BHP. Opiekunowie zapoznali stażystów z ich stanowiskami pracy i przedstawili czekający ich zakres obowiązków. Przez kolejne 20 dni pracowali na różnych stanowiskach , ucząc się bezpiecznej i właściwej obsługi i serwisu maszyn .
Ze staży uczniowie wynieśli cenne doświadczenie, które z pewnością wykorzystają w przyszłym życiu zawodowym. Nauczyli się m.in.:
- obsługi centrów numerycznych,
-obsługi obrabiarek konwencjonalnych,
-obsługi prasy hydraulicznej,
-wykonywania pomiarów elektronicznych,
-obsługi drukarki szablonowej,
- dokładnego i estetycznego lutowania.
Staże pokazały uczniom znaczenie odpowiedzialności w pracy indywidualnej oraz zalety dobrej współpracy w zespole. Uświadomiły również wartość rzetelnej i sumiennej pracy. Dodatkowym atutem było otrzymane na zakończenie staży wynagrodzenie.
Zdaniem stażystów, warto było poświecić miesiąc wakacji, by wzbogacić się w wiedzę umiejętności znacznie zwiększające szanse na zdobycie wymarzonej przyszłej pracy.