Współpraca PKP Intercity S.A. z ZSTK

6. czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Spółki PKP Intercity S.A. z dyrektorami szkół zawodowych kształcących na kierunkach kolejowych, w tym również z ZSTK.

Ideą spotkania było ustalenie sposobów pozyskania wykwalifikowanych kadr kolejowych oraz zacieśnienie współpracy ze szkołami, które te kadry kształcą.

W wyniku tego spotkania, Zarząd Spółki PKP Intercity S.A. zdecydował się rozszerzyć współpracę z ZSTK poprzez :

• objęcie patronatem kształcenia klas na kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego
  • organizację praktyk na tym kierunku,
  • organizację płatnych staży zawodowych,
  • dofinansowanie wyjazdów uczniów na Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO,
  • atrakcyjny system stypendialny.

Pierwsze staże naszych uczniów odbędą się już w sierpniu 2017 r.