Konkurs Plastyczny „Wolność z Kościuszką”

O Kościuszko, piękny wzorze,
Jako ojczyznę miłować!
W każdej życia swego porze,
Pragniemy cię naśladować…”

Z piosenki Jana Czeczota.

Ogród Botaniczny UMCS z Dworkiem Kościuszków, Zespół Szkół nr 12 im. T. Kościuszki w Lublinie oraz Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. T. Kościuszki w Lublinie  zapraszają dzieci i młodzież do stworzenia prac plastycznych inspirowanych  postacią Tadeusza Kościuszki i pojęciem wolności.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Reduta  Tadeusza Kościuszki w obronie Konstytucji 3 Maja — etap II” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz młodzież pozaszkolna w wieku 11-24 lat. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
I kategoria – uczniowie klas 5-8 SP,
II kategoria — uczniowie szkół ponadpodstawowych,
III kategoria — młodzież pozaszkolna.

Termin nadsyłania prac do 10.12.2023 r. na adres: Dworek Kościuszków – Ogród Botaniczny UMCS, ul. Sławinkowska 3, 20-810 Lublin z dopiskiem „Konkurs Wolność z Kościuszką”

Udział w konkursie jest bezpłatny. Przewidziane nagrody rzeczowe.

Technika wykonania prac:

Grafika, malarstwo, rysunek (pastel, tusze, akwarela, tempera, collage, wszystkie techniki graficzne; z wyłączeniem technik nietrwałych), maksymalny format pracy: A3.

Załączniki:

1. Regulamin