U nas nauka staje się pasją

Współpraca z Pol-Inowexem

Współpraca pomiędzy firmą Pol-Inowex a Zespołem Szkół Transportowo – Komunikacyjch rozpoczęła się w 2012 roku. Podczas pierwszych spotkań przedstawicieli firmy Pol-Inowex z dyrekcją i nauczycielami ustalony został zakres współpracy.

 

Główną działalnością firmy jest relokacja urządzeń przemysłowych prowadzona w całej Europie. Przedstawione zostały  projekty, jakie realizuje firma oraz uzgodniono, że młodzież będzie uczestniczyć w demontażu tych urządzeń. Tak ma wyglądać "Program letnich praktyk" w których uczestniczyć będą uczniowie naszej szkoły. Firma Pol – Inowex zaproponowała  również prowadzone dodatkowych zajęcia z języka angielskiego zawodowego i bhp.
Zgodnie ze specyfiką pracy firmy Pol – Inowex do praktyk przygotowywani są uczniowie z kierunku technik mechatronik.
W przygotowywaniu biorą udział  uczniowie klas drugich i trzecich.. Praktyki
z firmą Pol – Inowex odbywają się cyklicznie w okresie wakacyjnym. W 2013 roku uczniowie odbywali praktyki w Norwegii, w 2014 r. w Danii, w 2015 r.
w Norwegii, a w 2016 r. w Anglii. Podstawą zakwalifikowania na staż jest rozmowa kwalifikacyjna prowadzona w języku angielskim.
Po skończeniu szkoły uczniowie mają szansę za podjęcie pracy w firmie Pol - Inowex.

Galeria

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij