Gra miejska - Kompas Jana Pawła II

W październiku br. grupa uczniów naszej szkoły z klasy 1M w składzie: Bartłomiej Rękas, Bartłomiej Brzezina, Bartłomiej Kisiel, Bartłomiej Siemczuk i Piotr Chamera uczestniczyła w Grze Miejskiej — Kompas Jana Pawła II zorganizowanej przez Instytut Jana Pawła II KUL.

Zespół zajął wysokie czwarte miejsce.

W trakcie gry uczniowie trafili do miejsc, które symbolizują ważne wątki nauczania Jana Pawła II — rozwiązywali zadania i łamigłówki w Muzeum na Zamku Lubelskim, w Bramie Grodzkiej, w Bazylice Ojców Dominikanów, w Katedrze Lubelskiej, w Ratuszu, w Klasztorze Sióstr Urszulanek, w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL, w Domu Fundacji Jana Pawła II, w Instytucie Jana Pawła II KUL. Głównym celem gry było zachęcenie do zdobywania i pogłębiania wiedzy na temat życia i nauczania Jana Pawła II, rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności młodzieży, promowanie cywilizacji życia i integracja uczniów wokół wartości głoszonych przez Jana Pawła II.

Gratulujemy sukcesu!
Zapraszamy do Galerii.