UCZENNICE ZSTK WZIĘŁY UDZIAŁ W PROJEKCIE

W czwartek, 26 października 2023 r. w ramach projektu "Mistrzynie w Szkołach" ponad 500 uczennic z lubelskich szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych spotkało się z polskimi mistrzyniami sportowymi. W tym gronie była także grupa dziewcząt z naszej szkoły.

Zapraszamy do Galerii.

Główną organizatorką akcji była pływaczka Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie i trzykrotna rekordzistka świata. Oprócz niej do Lublina zawitały dwie znakomite lekkoatletki - Natalia Kaczmarek, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Tokio w sztafetach i aktualna wicemistrzyni świata na 400 metrów z Budapesztu oraz Pia Skrzyszowska, złota medalistka Igrzysk Europejskich i mistrzostw Europy. Grono "gwiazd sportu" uzupełniła przedstawicielka wspinaczki sportowej - Natalia Kałucka, która w ubiegłym roku wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata, a dwa lata wcześniej zdobyła złoty medal czempionatu globu.

Celem wydarzenia było zachęcenie dziewcząt do regularnego uczęszczania na lekcje wychowania fizycznego, aktywności fizycznej oraz uświadomienie im jak istotny w ich wieku jest ruch. "Mistrzynie w Szkołach" to wyjątkowe zajęcia dla uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, gdyż właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wychowania fizycznego.

Wszystkie uczestniczki akcji otrzymały atrakcyjne pakiety startowe.