Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec

Konkurs uczniowskich projektów badawczych „NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec” jest organizowany w ramach zadania zleconego pn. „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”, finansowanego z dotacji celowej Ministra Edukacji i Nauki i dedykowany wybitnym uczniom szkół ponadpodstawowych województwa: lubelskiego, podkarpackiego oraz podlaskiego.

Celem Konkursu jest systemowe włączenie w rozwój polskiej nauki zdolnych uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ukierunkowanie ich zainteresowań na przyszłą karierę naukową.

Konkurs składa się z dwóch etapów:
- regionalnego, realizowanego niezależnie od siebie w województwach lubelskim, podkarpackim i podlaskim
- międzywojewódzkiego, na którym zaprezentowane zostaną najlepsze projekty regionalne.

Zespół naszych uczniów w składzie: Maciej Pytka, Konrad Serenda i Damian Semeniuk, pod opieką nauczyciela Tomasza Kosickiego dostali się do etapu regionalnego, z którego zostanie wyłonionych pięć najlepszych projektów badawczych. Dziś, podczas wizyty na Politechnice Lubelskiej spotkali się ze swoim opiekunem badawczym dr inż. Jarosławem Zubrzyckim - Kierownikiem Zakładu Inżynierii Biomedycznej. Przy okazji wizyty zapoznali się z ofertą dydaktyczną uczelni, zwiedzili kampus oraz nowoczesne studio telewizyjne pollub.tv.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w realizacji pierwszego projektu badawczego naszych uczniów!
Zapraszamy do Galerii