OLIMPIADA „BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ”

W dniu 20 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły:

1. Julia Nowak klasa 4SP
  2. Jakub Wojciechowski klasa 4SP
  3. Sebastian Kowalski klasa 4IPA

przystąpili do I etapu,  VI edycji Olimpiady "Bezpieczeństwo i Obronność" organizowanej przez Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Szkołę Policji w Słupsku.

Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomości i właściwych postaw obywatelskich wśród młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie wiedzy o bezpieczeństwie i obronności Rzeczypospolitej Polskiej; upowszechnianie wiedzy o współczesnych wyzwaniach i zagrożeniach bezpieczeństwa oraz roli organizacji lokalnych, krajowych i międzynarodowych w zapewnieniu bezpieczeństwa na jego różnych poziomach, a także promowanie umiejętności w zakresie zachowań w sytuacjach kryzysowych, w tym udzielania pierwszej pomocy.

Olimpiada składa się z dwóch etapów: I etap Olimpiady - ogólnodostępny dla wszystkich zainteresowanych zespołów 3-osobowych zakończy się 31 marca 2023 roku, natomiast II etap (finał Olimpiady)

- dla 20 najlepszych reprezentacji szkół z całej Polski odbędzie się 17 maja 2023 roku w Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz w sali sportowej Szkoły Policji w Słupsku.

Życzymy naszym uczniom pozytywnego ukończenia I etapu olimpiady i zwycięstwa w drugim etapie.