Obchody GIS Day na Wydziale Nauk o Ziemi

16 listopada uczniowie klasy 3ipb uczestniczyli w obchodach GIS Day na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. GIS to interdyscyplinarne połączenie geografii i informatyki. Uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką kierunku studiów realizowanym na UMCS - GEOINFORMATYKA. Wydarzenie zostało przygotowane przez studentów UMCS ze Studenckiego Koła Geoinformatyków „GeoIT”.

W ramach obchodów organizatorzy przygotowali prelekcje o zastosowaniu GIS w różnorodnych dziedzinach, czasem dość zaskakujących, np. „Pokrewieństwo przestrzenne, czyli o GISie w genealogii” czy "Sztuczna inteligencja i drony- Jak automatycznie identyfikować obiekty w terenie?". Uczniowie wypróbowali również GIS w praktyce, uczestnicząc w warsztatach p.t. „ Jak działają nawigacje – wyznaczenie tras w oparciu o dane Open Street Map. W ramach warsztatów uczniowie poznali specyfikę tworzenia nawigacji wcielając się w rolę programisty definiując wybrane parametry planowania podróży dla potencjalnych użytkowników aplikacji.

W czasie GIS Day na UMCS zostały również przygotowane konkursy dla zaangażowanych uczestników. Uczniowie  z naszej szkoły w konkursie zajęli kolejno: I miejsce – Igor Gil otrzymując tablet oraz III miejsce – Krzysztof Łagowski otrzymując kamerę sportową GOPRO. W czasie warsztatów za swoje umiejętności programowania został wyróżniony Patryk Lachowicz, Krystian Sitarski i Fabian Bilski.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie ciekawych wykładów oraz warsztatów. Sponsorom dziękujemy za cenne nagrody dla naszych uczniów.
Zapraszamy do galerii