REPREZENTACJA ZSTK NA SPORTOWO UCZCIŁA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo - Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie, na czele z Panią Wicedyrektor - Agnieszką Redner wzięła udział w 7. Lubelskim Biegu Niepodległości, który odbył się w piątek, 11 listopada 2022 roku.

W imprezie udział wzięło kilkaset osób, uczniowie szkół podstawowych i średnich, a także ich nauczyciele, rodzice oraz opiekunowie. Uczestnicy rywalizowali w czterech grupach na dystansie 1609 m. Trasa przebiegała alejkami Ogrodu Saskiego, a jej oznakowanie dodatkowo podkreślało wyjątkowy i patriotyczny charakter biegu.

Po raz kolejny ze znakomitej strony zaprezentowała się Pani Wicedyrektor Agnieszka Redner, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii open nauczycielek. Do tego pokazała, że forma rośnie, poprawiając swój najlepszy rezultat na tym dystansie, spośród wszystkich biegów zaliczanych do Lubelskiej Triady Biegowej.

Patronat honorowy sprawowali: Kamil Bortniczuk - minister sportu i turystyki, Lech Sprawka - wojewoda lubelski, Jarosław Stawiarski - marszałek województwa lubelskiego i Krzysztof Żuk - prezydent Lublina.

Lubelski bieg jest swoistym spotkaniem międzypokoleniowym mieszkańców naszego miasta i regionu. Razem z uczniami pobiegli bowiem ich rodzice, opiekunowi i nauczyciele. Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie unikalny medal.

Impreza zaliczana była do cyklu 7. Lubelska Biegowa Triada Pamięci. Organizatorami wydarzenia byli Fundacja "Ruchu Solidarności Rodzin" i Region Środkowo-Wschodni NSZZ Solidarność, natomiast współorganizatorami Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Instytut Pamięci Narodowej odział Lublin.
Zapraszamy do galerii