Olimpiada Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

Uczeń klasy 3 SP został zgłoszony do trzeciej edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości.

Olimpiada ma za zadanie skłonić uczestników do samodzielnego myślenia, praktycznego wykorzystania posiadanych umiejętności oraz zachęcić uczniów do pogłębiania swojej wiedzy z prawa.

W III edycji Olimpiady w finale oprócz turnieju wiedzy, uczestnicy mają możliwość również wcielić się w obrońcę bądź oskarżyciela i przedstawić mowę końcową z zakresu prawa cywilnego, czy prawa karnego.

Nagrody:

• I Miejsce – 5 000 złotych (słownie: pięć tysięcy złotych),
  • II Miejsce – 4 000 złotych (słownie: cztery tysiące złotych),
  • III Miejsce – 3 000 złotych (słownie: trzy tysiące złotych).

Dla najlepszych finalistów przewidziane jest wyróżnienie poprzez przyznanie im nagrody w wysokości po 500 złotych (słownie: pięćset złotych). Ponadto dla laureatów Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości nagrodą może być także indeks w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości umożliwiający rozpoczęcie studiów. Nagrodą zamiast ww. indeksu mogą być także dodatkowe punkty w trakcie rekrutacji na studia.

Wszyscy laureaci oraz finaliści ponadto otrzymają dyplomy oraz zaświadczenia potwierdzające udział w Olimpiadzie.

Życzmy szczęścia naszemu koledze.