UCZNIOWIE Z KLAS 2 ST I 4 SG NA KONGRESIE WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ LUBLIN 2022

Już od dziesięciu lat Lublin staje się miejscem spotkań praktyków współpracy transgranicznej z krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego. Organizowany corocznie Kongres pomaga budować platformę dialogu dla samorządów, organizacji pozarządowych, środowiska nauki, kultury i biznesu. W dotychczasowych edycjach uczestniczyły tysiące osób z ponad 40 krajów.
6.10.2022 r. klasy 2ts i 4sg (kierunek technik spedytor) uczestniczyły w panelu, warsztacie i wizycie studyjnej dot. innowacyjnych rozwiązań w transporcie publicznym. Nasi uczniowie poznali praktyczne aspekty funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz obejrzeli zajezdnię trolejbusową MPK i nowoczesny tabor wyposażony w elementy systemu Lubika  m.in. kasowniki EMV do płatności zbliżeniowych, tagi NFC oraz naklejki z kodem do taryfy przystankowej, biletomaty mobilne. Duże zainteresowanie wzbudził nowoczesny  podsystem autobusu elektrycznego uruchomionego w Lublinie w październiku ubiegłego roku.
Zdjęcia oddają atmosferę wizyty!
Dziękujemy Zarządowi Transportu Miejskiego w Lublinie za zaproszenie na Kongres.

Zapraszamy do Galerii