Nowe kwalifikacje i umiejętności dla uczniów naszej szkoły

W ramach projektu „Lublin stawia na zawodowców” nasi uczniowie z klas logistycznych, spedytorskich i kolejowych biorą udział w następujących szkoleniachi kursach:

- bezpieczny łańcuch dostaw

- transport towarów niebezpiecznych (ADR)

- obsługa wózków widłowych

- operator drona.

Kurs obsługi drona: przygotowuje ucznia o zdobycia uprawnienia UAVO VLOS (operacje lotnicze w zasięgu wzroku) i kończy się egzaminem państwowym.

Program szkolenia VLOS:

Część teoretyczna szkolenia:
1. Podstawy prawa lotniczego
2. Człowiek jako pilot i operator UAV
3. Zasady wykonywania lotów
4. Bezpieczeństwo wykonywania lotów i sytuacje niebezpieczne
5. Obsługa, budowa i zasady działania bezzałogowego statku powietrznego

Część praktyczna szkolenia VLOS:

1.Przygotowanie do lotu – Przedstartowa kontrola urządzeń i systemów bezzałogowego statku powietrznego
2. Obsługa naziemna – Przygotowanie układu napędowego i systemu zasilania
3. Ocena zdatności do lotu bezzałogowego statku powietrznego
4. Nauka i zajęcia praktyczne związane z wykonywaniem podstawowych czynności lotniczych.

Operator wózków widłowych to uprawnienie potwierdzone certyfikatem Urzędu Dozoru Technicznego. Pracodawcy poszukują pracowników z takimi kwalifikacjami.

Transport towarów niebezpiecznych (ADR) to szkolenie potwierdzone certyfikatem.

Bezpieczny Łańcuch Dostaw to szkolenie pozwoli uczestnikom poznać następujące aspekty funkcjonowania łańcuchów dostaw:

· mechanizmy funkcjonowania łańcuchów dostaw,

· wagę struktur organizacyjnych firm i łańcuchów dostaw dla skutecznego
i sprawnego realizowania zadań biznesowych,

· wagę relacji biznesowych wewnątrz firmy i pomiędzy firmami,

·podstawowe strategie konkurencyjne łańcuchów dostaw,

· modele łańcuchów dostaw do wykorzystania w praktycznym działaniu,

· mierniki funkcjonowania łańcuchów dostaw

W przyszłym roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas pierwszych również będą mogli uczestniczych tym projekcie. Zapraszamy.