Eliminacje szkolne do XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

Dnia 30 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez PCK.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą ekologii, zdrowego odżywiania, przeciwdziałania
uzależnieniom oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.
Najwyższą liczbę punktów uzyskała Wiktoria Skrzyńska z klasy 2st i tym samym przechodzi do
kolejnego etapu rejonowego.
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs, który składa się z 4 etapów:
szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego finału.
Patronat honorowy nad Olimpiadą sprawuje Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor
Sanitarny, Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i
Warszawie. Partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska, a partnerem merytorycznym Koło
Naukowe Dietetyków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Dla laureatów etapu centralnego czeka nagroda w postaci indeksu na wybrany kierunek Wydziału
Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Pierzchała Magdalena