Święto Kolejarza w ZSTK

26 listopada  obchodziliśmy   w  ZSTK   Święto Kolejarza . Jest  to dla szkoły  dzień wyjątkowy , gdyż jako jedyna szkoła w Lublinie  od początku swego istnienia jesteśmy związani z kształceniem kadr dla  transportu kolejowego , posiadamy  bogate tradycje kolejowe  i  aktualnie również jako jedyni  w mieście  kształcimy młodzież  na dwóch kierunkach kolejowych : technik transportu kolejowego oraz technik elektroenergetyk transportu  szynowego. Dzień Kolejarza jest więc również naszym świętem.

Obchody Święta Kolejarza w ZSTK  przygotowała młodzież  kierunków kolejowych. Tego dnia świętowali z nami zaproszeni goście: pani Ewa Gruszka-Dyrektor Zakładu Centralnego PKP Intercity S. A., pan Andrzej Matysiewicz- Dyrektor PKP S.A. Zakład Linii Kolejowych w Lublinie, wieloletni przyjaciel ZSTK,  pani Justyna Mądry- Dyrektor Oddziału Lubelskiego  Przewozów Regionalnych sp. z.o.o, pan  Mirosław Szadura- Naczelnik Sekcji Eksploatacji PKP  S.A. Zakład Linii Kolejowych w Lublinie, pani Bożena Zdunek – Naczelnik Sekcji Przewozów Oddziału Lubelskiego Przewozów Regionalnych sp. z.o.o , pan Wiesław Zienkiewicz-Naczelnik Sekcji Utrzymania Taboru Oddziału Lubelskiego Przewozów Regionalnych sp. z.o.o . Przybył również pan Zygmunt Grzechulski, były Dyrektor PKP S.A. Zakład Linii Kolejowych w Lublinie , wieloletni przyjaciel ZSTK. W podwójnej roli wystąpili  dwaj nasi goście: pan Andrzej Strzelec -wieloletni nauczyciel przedmiotów kolejowych w naszej szkole a zarazem Kontroler Automatyki PKP. S. A. Zakład Linii Kolejowych w Lublinie oraz pan Leszek Włoch- przewodniczący Szkolnej Rady Rodziców a zarazem Zastępca Naczelnika Sekcji Eksploatacji PKP. S. A. Zakład Linii Kolejowych w Lublinie.
Uroczystość  rozpoczęła pani dyrektor Anny Wawruch- Lis, składając życzenia  wszystkim pracownikom kolei. W programie części oficjalnej uroczystości  znalazły się też : historia kolei w Polsce, tradycje kolejowe ZSTK  oraz tradycje  współpracy  szkoły z firmami  kolejowymi regionu.  Najlepsi uczniowie kierunków kolejowych odebrali z rąk pani dyrektor  nagrody  za wyniki w nauce.
W części  artystycznej  znalazły się: interpretacja wiersza J. Tuwima  „Lokomotywa”  oraz wykonanie utworu Maryli Rodowicz „Remedium”. Podczas uroczystości  kilkakrotnie  wystąpiła  też Orkiestra Szkolna.
 Chcemy, aby  Święto Kolejarza  na stałe weszło do tradycji naszej szkoły  jako nierozerwalnie związane  zarówno z  historią, jak  i  teraźniejszością   ZSTK.