Spotkanie z policją

Dnia 12 czerwca uczniowie naszej szkoły okazję spotkać się z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Tematem spotkania była cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w sieci. Funkcjonariuszka przypomniała uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedziała o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić.

Funkcjonariuszka scharakteryzowała zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśniła, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjant radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Często podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania. Przekazał wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach konkursu Uczeń bezpieczny w sieci VII edycja.