Współpraca techników mechatroników z LIFT-SERVICE S.A.

W dniu 30 maja 2018 roku uczniowie klasy 2mt zwiedzali Lubelską Wytwórnię Dźwigów Osobowych LIFT-SERVICE S.A. Lubelski zakład produkuje dźwigi osobowe i towarowe z układem napędowym hydraulicznym lub elektrycznym z górną maszynownią lub bez maszynowni.

Na dziale mechanicznym zakład posiada nowoczesny park maszynowy, który umożliwia realizację indywidualnych zamówień. Dział elektryczny natomiast wytwarza urządzenia sterujące do wszelkiego rodzaju napędów, w tym z silnikami elektrycznymi sterowanymi falownikami.

Zakład tego typu daje uczniom kształcącym się w zawodzie technik mechatronik możliwość zdobycia doświadczenia w zakresie:

• produkcji przy użyciu obrabiarek i innych maszyn sterowanych numerycznie,

• montażu konstrukcji i mechanizmów,

• układów sterowania hydraulicznego,

• wykonywania układów sterowania elektrycznego,

• sprawdzania układów ze sterownikami.

Po zapoznaniu z ofertą zakładu uczniowie zapowiedzieli, że chętnie przyjdą na praktyki zawodowe do Lubelskiej Wytwórni Dźwigów Osobowych LIFT-SERVICE S.A., a także skorzystają z możliwości odbycia staży wakacyjnych w ramach realizowanego projektu „Przejdź na zawodowstwo – dzisiaj szkoła jutro sukces”.

LIFT-SERVICE S.A. przygotował  ofertę pracy dla tegorocznych absolwentów - mechatroników na stanowisku pomocnika serwisanta wind.