Smacznie i zdrowo w ZSTK na wiosnę!

Nasza szkoła po raz kolejny promuje zdrowy styl życia. 21 marca jako pierwszy dzień wiosny stał się okazją do spróbowania zdrowych przekąsek, będących świetną alternatywą dla tego, co jemy na co dzień, jak również pomysłem na pożywne drugie śniadanie.

Tego dnia gościliśmy w naszej szkole uczniów klas II SP 40. W ramach akcji "Smacznie i zdrowo w ZSTK na wiosnę" dzieci mogły zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu oglądając prezentację przygotowaną przez uczennice naszej szkoły. Uczniowie wzięli także udział w konkursie z wiedzy o zdrowiu, a następnie spróbowali zdrowych przekąsek. Przy stoisku z domowej roboty produktami największą popularnością cieszyły się miód, dżemy i biały ser ze świeżym, pełnoziarnistym pieczywem. Chętnie częstowano się również, owocami, ogórkami kiszonymi, powidłami, marchewkami i waflami  ryżowymi.

Natomiast w bibliotece szkolnej dzieci zapoznały się z Panem Brokułem, obejrzały bajkę "Brokułowy zawrót głowy" oraz mogły sprawdzić swoją wiedzę o owocach i warzywach podczas zabaw: dopasuj cień, wykreślanka, podział na zbiory i łączenie sylab w wyrazy.

Zainteresowanie akcją „Smacznie i zdrowo w ZSTK” nie tylko uczniów, ale również nauczycieli świadczy o sukcesie i zapotrzebowaniu na podobne inicjatywy. Być może po uświadomieniu sobie, jak bardzo zdrowie i dobre samopoczucie idą ze sobą w parze, wszyscy, którzy tak aktywnie włączyli się w naszą akcję zdecydują się na pozostanie przy poznanych dobrych nawykach żywieniowych i nie tylko.