Dzień Kolejarza w ZSTK Lublin

24 listopada w naszej szkole odbyły się Obchody Dnia Kolejarza. Uroczystość uświetniło podpisanie porozumienia w sprawie organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady „Rok przed dyplomem” między PKP Intercity a Politechniką Lubelską, LSCDN oraz Zespołem Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie. Podczas uroczystości goście oraz uczniowie klas o profilu technik transportu kolejowego  obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Kolej w filmie” oraz wysłuchali piosenki w wykonaniu ucznia naszej szkoły Jakuba Kłysa. Uczniowie ZSTK oraz szkół podstawowych wzięli udział w dwóch konkursach:  „1 z 10” oraz „Logo klasy o profilu technik transportu kolejowego”.

Laureatom i osobom wyróżnionym  serdecznie gratulujemy.

Ponadto dzisiejsze obchody zostały uatrakcyjnione przez: wystawę "Zatrzymaj się i żyj! Bądź bezpieczny na przejeździe kolejowym, wystawę prac autorskich zdjęć uczniów "Zafascynowani koleją", wystawę kolejowych eksponatów p. Krzysztofa Szczepaniuka, symulator maszynisty i dyżurnego ruchu oraz  grę dotyczącą kolei metodą stacji zadaniowych.

Dziękujemy PKP Intercity SA. za ufundowanie cennych nagród oraz p. Krzysztofowi Szczepaniukowi za udostępnienie eksponatów kolejowych.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem: Lubelskiego Kuratora Oświaty i PKP Intercity SA.

Zapraszamy do galerii