U nas nauka staje się pasją

Nabór wniosków na stypendia uczniowskie dla najlepszych

Zachęcamy  uczniów ZSTK do  skorzystania  z dwóch programów  wsparcia finansowego  uzdolnionej  młodzieży z naszego województwa realizowanych  przez Departament  Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego :

1.„Lubelska kuźnia talentów 2016-2019”
Jest to program skierowany do szczególnie uzdolnionych uczniów szkół zawodowych  w zakresie przedmiotów zawodowych

2.„Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018”
Jest to program wspierania  uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, j. obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości.
      
Każde stypendium  przyznawane jest na okres 10 miesięcy, od 1 września 2017 r. do 30 czerwca 2018 r. Kwota wsparcia stypendialnego w każdym ze stypendiów wynosi 4.000 PLN, tj. 400 zł miesięcznie.

Regulamin przyznawania stypendiów oraz wzór wniosku  znajduje się  w Uchwale  nr XXX/429/2017 Sejmiku Województwa Lubelskiego z dnia 29 maja 2017 r. w sprawie regulaminu przyznawania i przekazywania stypendiów w ramach programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018”.

Wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2017/2018 należy składać w terminie od dnia 1 września 2017 r. do dnia 22 września 2017 r. 
Stypendia    uzyskają   uczniowie , którzy złożą wniosek w terminie,  spełnią  wymagane  regulaminem kryteria i uzyskają   najwyższą  punktację  w postępowaniu kwalifikacyjnym. 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij