Staże wakacyjne naszych uczniów w PKP Intercity Warszawa- Grochów

W ramach projektu” Przejdź na zawodowstwo-dzisiaj praca jutro sukces” uczniowie dwóch klas kierunku elektroenergetyk transportu szynowego uczestniczyli w wakacyjnym stażu w firmie PKP Intercity Warszawa-Grochów.

Staż trwał 4 tygodnie, podczas których uczniowie wykonywali następujące czynności :

- naprawy podwozia lokomotywy i wagonów,

-przegląd wnętrza wagonów,

-manewry na bocznicy kolejowej Warszawa-Grochów,

-zadania rewidentów i elektromonterów.

Odbyte staże przyniosły uczniom nieocenione korzyści: zdobyli doświadczenie w swoim zawodzie oraz zdobyli wiele nowych umiejętności, m.in.:

-wymiany klocków hamulcowych,

-uzupełniani piasecznic,

-sprawdzania klimatyzacji i oświetlenia w wagonach,

- sprzęgania WN i UIC.

Bardzo dużym atutem stażu, oprócz wyżej wymienionych umiejętności, było poznanie realiów pracy w branży kolejowej. Uczniom bardzo podobała się przyjazna atmosfera panująca w PKP Intercity i deklarują, że chętnie podjęliby tam pracę po ukończeniu technikum.