Uczniowie ZSTK wśród prelegentów ogólnopolskiej konferencji ”Transport Kolejowy 2017: Przeszłość- Teraźniejszość- Przyszłość”

Nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej „Transport Kolejowy 2017: Przeszłość - Teraźniejszość - Przyszłość”, która odbyła się 19 maja w Warszawie.

Tym samym znaleźli się w znamienitym gronie specjalistów i pasjonatów tematyki kolejowej. W konferencji uczestniczyli bowiem przedstawiciele prestiżowych uczelni technicznych, m.in. Politechniki Poznańskiej, Politechniki Warszawskiej czy Politechniki Śląskiej.

Podczas sesji wykładowej uczniowie ZSTK zaprezentowali dwa referaty. Filip Brodowski, Żaneta Czerwińska oraz Oliwia Psujek wystąpili z tematem: „Poprawienie komfortu jazdy poprzez modernizację elektrycznych zespołów trakcyjnych”. Kamil Filiks, Maciej Traczuk oraz Adrian Wnuk przedstawili zaś temat: „Koleje dużych prędkości - przyszłość transportu”.

W opinii uczniów, którzy wystąpili w roli prelegentów, konferencja była bardzo wartościowym doświadczeniem: stworzyła im szansę poznania kolejowego środowiska naukowego oraz dała możliwość zaprezentowania swojej wiedzy i pasji kolejowej.