ZSTK na Targach Edukacyjnych

Podczas targów edukacyjnych w dniach 16-17.02.2017 r. odbył się konkurs wiedzy o zawodach adresowany do uczniów gimnazjów. Laureaci zostali nagrodzeni powerbankami. Z nagrodzonymi gimnazjalistami przeprowadziliśmy rozmowy na temat ich oczekiwań wobec ZSTK.

Na pytanie : „Czego oczekujesz od naszej szkoły?” gimnazjaliści odpowiedzieli następująco:

Grzegorz Szafrański z Gimnazjum w Pliszczynie odpowiedział:
-„Chciałbym, żeby szkoła dała mi możliwość poszerzania wiedzy o tym, co kocham- o informatyce. W szkole lubię pracować indywidualnie i liczę na to, że w ZSTK będę mógł realizować różne zadania, w których będę rozwijał swoje zainteresowania.”

Marcin Łappo, zainteresowany kierunkiem technik informatyk, odpowiedział:
- „Słyszałem dużo dobrego o Waszej szkole, chciałbym dobrze przygotować się do zawodu, uzyskać kwalifikacje zawodowe, a przede wszystkim- zdać maturę. Jestem przekonany, że ZSTK spełni moje oczekiwania.”

Kacper Serej z Gimnazjum im. Stefana Batorego w Biskupicach zainteresowany kierunkiem technik transportu kolejowego uważa, że to bardzo przyszłościowy zawód. Interesuje się transportem. Ma świadomość, tego, że jesteśmy szkołą z tradycjami kształcenia na tym kierunku i dlatego nas wybiera. Od szkoły oczekuje, że dobrze przygotuje go do matury, ponieważ w przyszłości chce iść na studia.

Z kolei Remigiusz Jasionka z Gimnazjum nr 1 w Lublinie, zainteresowany jest profilem technik informatyk lub technik mechatronik. Jest zadowolony, że obydwa te kierunki są w naszej szkole, ponieważ nie jest do końca zdecydowany, który wybrać. Stawia na dobre wyniki z egzaminów zawodowych oraz zależy mu na miłej atmosferze w klasie.